Yerba mate odchudzanie i właściwości lecznicze

Yerba mate odchudzanie – badania laboratoryjne przeprowadzone w ostatnich latach pokazują, że napar z yerby obniża poziom kwasów tłuszczowych oraz cholesterolu. Stosowana podczas diety głownie ze względu na działanie tzw. „zabicie głodu”.

Yerba mate odchudzanie opiera się o właściwości, które zawarte są w ziele a one powodują to, że zmniejsza się nam apetyt, oraz nasza tkanka tłuszczowa zostaje spalona dużo szybciej.

Yerba mate co to

Przystało się na nią mówić jako lepsza wersja kawy, a na pewno jest to zdrowsza wersja kofeiny, bo niewątpliwie posiada dużo właściwości zdrowotnych. Prawdziwa yerba mate to napar z ostrokrzewu paragwajskiego.

Yerba mate właściwości

Yerba mate pod względem właściwości jest strasznie obszerna. Wymienimy najważniejsze, przebadane i najpopularniejsze właściwości jakie posiada ziole.

Najpopularniejszym czynnikiem przy wybraniu yerby jest zawartość kofeiny – alternatywa dla kawy. Poza samą kofeiną substancje zawarte w niej niwelują uczucie głodu i wspomaga przemianę materii, więc jest bardzo dobrym wyborem jeśli szukamy zioła wspomagającego odchudzanie.

Wymieńmy pozostałe popularne właściwości którymi się kierujemy podczas wyboru yerba mate:

  • posiada prawie wszystkie niezbędne do życia witaminy,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • likwiduje objawy zmęczenia i poprawia koncentracje,
  • nie wypłukuje magnezu i nie zostawia osadu na zębach,
  • ogranicza magazynowanie lipidów,
  • spowalnia starzenia się komórek ciała,
  • stymuluje pracę nerek – działa moczopędnie,
  • obniża poziom złego cholesterolu a podwyższa dobrego,
  • działa chemoprewencyjnie,
  • wspiera układ odpornościowy.

Podałem parę przykładów z bardzo wielu zdrowotnych właściwości leczniczych yerba mate. Warto ją pić jako napar, jako zdrowy nawyk!

Najlepsza yerba mate

Najlepsza yerba mate to ta która smakuje nam. Paragwaj, Brazylia i Argentyna to trzy kraje skąd pochodzą wszelkie uprawy Zioła. Każdy z tych krajów ma różne odmiany zależne od rodzaju gleby na której zostały uprawiane, wymienimy po jednym suszu z każdego kraju, które według mieszkańców jest najlepsza yerba mate.

Paragwaj – Yerba mate guarani,
Brazylia – Verde mate,
Argentyna – Rosamonte,

Yerba mate w kosmetyce

Szukasz suplementów lub leków, które są mało skuteczne a producenci chcą tylko wyciągnąć pieniądze z twojego portfela obiecując cudowną cerę już po pierwszym stosowaniu… Wszyscy to znamy, ale badania laboratoryjne wykazują, że już same picie yerba mate znacznie poprawia jakość naszej skóry, wystarczy tylko pić napar każdego dnia.

Taka sama bajka jest przy produktach, które mają nam wzmocnić włosy i sprawić, aby rosły dużo szybciej. Leki i suplementy zawierają te same witaminy i minerały co ostrokrzew paragwajski. Różnica jest taka, że naturalne substancje wchłaniają się dużo lepiej.

Najważniejsze bo kto lubi się starzeć!? Yerba mate zawiera sporo przeciwutleniaczy, które zmniejszają liczbę wolnych rodników co skutkuje spowolnieniem procesu starzenia się naszego organizmu.

ZdrowaChwila Autor

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *